Internetinių svetainių kūrimas verslui

Internetinių svetainių kūrimas verslui

Interneto svetainė šiandien yra reikalinga kiekvienam verslui ir kiekvienai įmonei. Verslas be reprezentacijos internete praranda labai, labai daug. Dabar yra verslų, kurie gali pelningai veikti vien tik internete. O ką jau kalbėti apie kitus verslus, kurie galėtų pagerinti savo finansinę ir konkurencinę padėtį vien turėdami savo interneto svetainę. Apie internetinį verslą rašėme prieš tai publikuotame straipsnyje.

Svetainių kūrimas – būtinas didžiajai daliai verslų. Tačiau kaip tą svetainę sukurti? Galima samdyti svetainių kūrėjus, laisvai samdomus programuotojus arba galima svetainę susikurti patiems. Tai nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti.

Ką reikia žinoti kuriant interneto svetainę

Jei norite susikurti asmeninę svetainę, jums nereikės nieko daugiau nei kelių HTML failų ir pagrindinės svetainės prieglobos paslaugos. Kita vertus, jei norite sukurti didelės apimties verslo ar organizacijos svetainę, jums gali prireikti dizainerių, kūrėjų ir administratorių komandos, kuri padėtų atlikti darbą. Na arba vėlgi, galite pasinaudoti nemokama turinio valdymo sistema ir jos įskiepiais ir kitomis visiems naudotojams suteikiamomis paslaugomis.

Bet kuriuo atveju, kurdami svetainę turėtumėte nepamiršti kelių dalykų:

  • Pasirūpinkite, kad jūsų svetainė būtų prieinama visiems. Tai reiškia, kad užtikrinkite, jog ją gali peržiūrėti žmonės su negalia ir kad ji veikia visuose įrenginiuose – nuo stacionariųjų kompiuterių iki mobiliųjų telefonų.
  • Atkreipkite dėmesį į bendrą svetainės dizainą. Tai apima viską – nuo išdėstymo ir navigacijos iki spalvų schemos ir pasirinkto šrifto. Nepamirškite, kad pirmas įspūdis svarbus!
  • Rūpinkitės, kad turinys būtų šviežias ir nuolat atnaujinamas. Reguliariai pridėdami naujo turinio ne tik priversite žmones grįžti į svetainę, bet ir padėsite paieškos sistemoms lengviau rasti ir įvertinti jūsų svetainę.
  • Prieš paleisdami svetainę, būtinai ją išbandykite. Tai padės įsitikinti, kad viskas veikia taip, kaip turėtų, ir kad nėra neveikiančių nuorodų ar kitų klaidų.

Svetainių kūrimo pagrindai

HTML – tai kodas, padedantis sukurti tinklalapių struktūrą. CSS – tai kodas, apibrėžiantis HTML elementų išvaizdą. JavaScript – tai kodas, kuris interneto puslapius paverčia interaktyviais.

Tinklalapiai kuriami naudojant tris skirtingas kodavimo kalbas: HTML, CSS ir JavaScript. HTML (HyperText Markup Language) naudojama žiniatinklio puslapių struktūrai kurti. CSS (Cascading Style Sheets) naudojama HTML elementų išvaizdai nustatyti. JavaScript naudojamas žiniatinklio puslapiams padaryti interaktyviais.

HTML, CSS ir JavaScript kodai koduojami naudojant tokius tekstų redaktorius kaip Notepad++ arba Sublime Text. Sukūrus tinklalapį, jį galima paskelbti žiniatinklio serveryje, kad kiti galėtų jį peržiūrėti internete.

Skirtingi svetainių verslui tipai

Interneto svetainės būna įvairių formų ir dydžių. Jums reikalingos svetainės tipas priklausys nuo jūsų verslo tikslų ir uždavinių. Štai keletas labiausiai paplitusių svetainių tipų:

Elektroninės prekybos svetainės

Šios svetainės skirtos įmonėms, kurios parduoda produktus ar paslaugas internetu. Elektroninės komercijos svetainėse paprastai yra tokios funkcijos kaip pirkinių krepšeliai ir mokėjimo vartų integracija, kad klientams būtų lengviau įsigyti produktų.

Informacinės interneto svetainės

Informacinės interneto svetainės skirtos lankytojams pateikti informaciją apie tam tikrą verslą ar įmonę. Jas paprastai naudoja įmonės, norėdamos pristatyti savo produktus ar paslaugas, arba asmenys, norėdami pasidalyti savo žiniomis ir patirtimi tam tikra tema.

Tinklaraščiai

Tinklaraščius paprastai kuria asmenys arba įmonės, norėdamos pasidalyti savo mintimis, idėjomis ir patirtimi. Tai gali veikti kaip turinio rinkodaros dalis. Dažnai tinklaraščiai yra sudėtinė interneto svetainės dalis, kuomet įmonė derina informacinį ir komercinį svetainės aspektą kartu su tinklaraščiu.

Kaip sukurti interneto svetainę

Nesvarbu, ar norite susikurti interneto svetainę savo verslui, ar asmeniniam naudojimui, visais atvejais yra keli svarbiausi žingsniai, kuriuos turite atlikti.

Pasirinkite domeną. Tai adresas, kuriuo žmonės ieškos jūsų svetainės, todėl jis turi būti lengvai įsimenamas. Įmonės dažniausiai naudoja savo įmonės pavadinimą ar prekės ženklą, kaip domeną. Savo domeno vardą galite užregistruoti per savo svetainių prieglobos bendrovę arba atskirą domeno vardų registratorių.

Užsisakykite svetainių prieglobos paslaugas. Tai – serveris, kuriame bus saugomi jūsų svetainės failai, todėl turite pasirinkti patikimą prieglobos paslaugą teikiančią ir užtektinai vietos serveryje turintį interneto prieglobos paslaugą teikiantį tiekėją.

Sukurkite svetainę. Galite samdyti profesionalų programuotoją ir/ar dizainerį arba galite naudotis aukščiau pateiktais patarimais ir pabandyti svetainę susikurti patys. Visgi dažniausiai verslai naudoja nemokamas turinio valdymo sistemas. Tik išskirtinai stambūs arba turintys unikalių poreikių verslai renkasi unikalią, pagal specialų poreikį ir užsakymą sukuriamą interneto svetainę.

Paleiskite savo svetainę. Sukūrus svetainę ir patalpinus visus jos failus savo hostinge, galite paleisti svetainę į interneto platybes.

Patarimai, kaip sukurti sėkmingą svetainę

Interneto svetainė yra galinga rinkodaros ir komunikacijos priemonė, kuri gali padėti pasiekti plačią auditoriją.

Pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums susikurti sėkmingą svetainę.

Prieš pradėdami kurti svetainę, svarbu skirti laiko suplanuoti, ko ja norite pasiekti. Kas yra jūsų tikslinė auditorija? Kokį turinį norite kurti? Kokio funkcionalumo jums reikia? Skirdami laiko išankstiniam planavimui, ilgainiui galite sutaupyti daug laiko ir kitų resursų.

Jūsų svetainė turėtų būti orientuota į vieną tikslą arba temą. Bandydami aprėpti per daug temų, lankytojus tik supainiosite. Pavyzdžiui, jei reklamuojate verslą, jūsų svetainė turėtų būti orientuota į produktų ar paslaugų pardavimą.

Pasirinkite tinkamą platformą. Yra daugybė skirtingų svetainių platformų, todėl svarbu pasirinkti tokią, kuri jums tinka. Prieš priimdami sprendimą atlikite keletą tyrimų ir paklauskite rekomendacijų.

Jei reikia, kreipkitės pagalbos. Jei neturite laiko ar žinių, kad patys sukurtumėte svetainę, yra daugybė laisvai samdomų specialistų ir interneto svetainių kūrimo įmonių, kurios gali tai padaryti už jus (už tam tikrą mokestį).

Ko reikėtų vengti kuriant svetainę

Kurdami svetainę turėtumėte vengti kelių dalykų, kad jūsų svetainė būtų veiksminga ir sėkminga. Toliau pateikiamos šešios dažniausios klaidos, kurias žmonės daro kurdami svetainę:

  1. Neturėjimas aiškaus svetainės tikslo arba tikslinės auditorijos.
  2. Per daug sudėtinga svetainės architektūra.
  3. Į svetainę neįtraukta pakankamai tinkamo ir kokybiško turinio.
  4. Nepakankamai vizualiai patraukli ar įdomi svetainė.
  5. Neveiksmingas svetainės reklamavimas, kai ji jau sukurta.
  6. Reguliariai neatnaujinamas svetainės turinys.

Kaip reklamuoti svetainę

Yra daugybė būdų, kaip reklamuoti savo svetainę. Galite naudoti optimizavimą paieškos sistemoms (SEO), kad pagerintumėte savo svetainės reitingą paieškos rezultatuose, mokamąją reklamą (PPC), kad sulauktumėte potencialių klientų paspaudimų, ir socialinių tinklų. Taip pat galite naudoti ir neinternetinę rinkodarą, pavyzdžiui, spausdinamąją reklamą, tačiau ji – daug mažiau efektyvi reklamuojant interneto svetainę.